w

Chce jechećChce jecheć marzę o wyjezdziemarzę o wyjezdzie Byłem/amByłem/am

Tajlandia– Praktyczny przewodnik i najważniejsze informacje

Tajlandia dla turystów

Tajlandia to najpopularniejszy kierunek na wakacje w Azji. To idealny kraj na pierwsze zetknięcie z tak odmienną dla nas kulturą. Aby wybrać się do Tajlandii nie będzie nam potrzebna wiza, no chyba, że planujemy pozostać w  tym egzotycznym kraju dłużej niż trzydzieści dni. Przy planowaniu podróży w tamte strony dobrze jest wybrać się do lekarza, bo co prawda nie ma żadnych obowiązkowych szczepień, ale istnieją takie, które są zalecane i warto je wykonać.

Tajlandia Gdzie leży

Tajlandia leży w Azji Południowo – Wschodniej, pomiędzy wodami Oceanu Spokojnego i Indyjskiego. Kraj graniczy z Laosem, Kambodżą, Malezją i Birmą. Rzeźba tego kraju jest bardzo zróżnicowana. Na północy i zachodzie znajdują się wysokie pasma górskie Tanen Tong Dan, większą część państwa zajmują rozległe niziny poprzecinane gęstą siecią rzek.

Tajlandia Kiedy jechać

Najlepszym czasem na wizytę w Tajlandii jest zima, w tym czasie tam panuje pora sucha, a wtedy możemy cieszyć się około trzydziestostopniowymi upałami. Czasami zdarzają się opady, ale uznawane są raczej za przyjemne.

Tajlandia jak podróżować

Infrastruktura turystyczna w Tajlandii jest bardzo dobrze rozwinięta, tak samo rzecz ma się z transportem publicznym. W dodatku zdecydowana większość ludzi mówi w języku angielskim.

Tajlandia czy jest bezpiecznie

Tajlandia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Jest bardzo przyjazna turystom. Jednak trzeba pamiętać, że znajdujemy się w zupełnie obcym kulturowo kraju i niektóre nasze zachowania mogą doprowadzić do konfliktu z Tajami.

Tajlandia co warto zwiedzić

Tajlandia to rajskie plaże, przyroda, która robi niesamowite wrażenie, tętniąca życiem stolica i imponujące buddyjskie świątynie. Jednym z miejsc, które warto zobaczyć jest Wat Pra That Doi Suthep, ogromny kompleks świątynny uznawany za najświętsze miejsce na północy kraju. Innym pięknym, często odwiedzanym obiektem świątynnym jest Biała Świątynia – Wat Rhong Kun. W samym Bangkoku najważniejszymi punktami na mapie są Wielki Pałac Królewski, ogromny posąg Odpoczywającego Buddy w Wat Pho, a wszystko to przy najsłynniejszej ulicy w całej Tajlandii – Khao San. Z malowniczych wysp najchętniej odwiedzaną przez turystów jest Ko Phi Phi oraz Phuket, największa z wysp Tajlandii, ale do wyboru mamy dużo więcej opcji. A jest w czym wybierać.

Tajlandia z czego słynie

Tajlandia to egzotyka sama w sobie. Przyroda, która zapiera dech w piersiach, niebiańskie wyspy, rajskie plaże. Buddyjskie świątynie, które robią niesamowite wrażenie na turystach z całego świata. Kuchnia tajska, która uchodzi za najlepszą kuchnię na Ziemi. A do tego wszystkiego niskie ceny – oto z czego słynie Tajlandia.

Tajlandia co warto kupić

Turyści najchętniej przywożą do domu miejscowe przyprawy, suszone owoce, wyroby z jedwabiu. A także dekoracje i akcesoria z łupin kokosa oraz biżuterię i wyroby ze skóry.

Tajlandia co warto wiedzieć

W wypadku jakiegokolwiek konfliktu z Tajem nie należy podnosić głosu, gdyż może to doprowadzić do pogorszenia sytuacji. Najlepiej załagodzić sprawę uśmiechając się. W Tajlandii karalna jest jakakolwiek krytyka lub zniewaga pod adresem rodziny królewskiej. Śmiecenie grozi wysokim mandatem. Każdy posąg Buddy to świętość, nie wolno ich dotykać, ani nawet robić głupich min przy nich. Początkowe ceny na bazarach są zawsze zawyżone, koniecznie trzeba się targować. Kupienie towaru za wystawioną cenę może zostać odebrane jako brak szacunku dla sprzedawcy.

Tajlandia co zjeść

Kuchnia tajska uchodzi za najzdrowszą, najsmaczniejszą i najbardziej urozmaiconą na całym świecie. Cała idea gotowania opiera się na zasadzie pięciu smaków. Dania muszą być ostre, słodkie, gorzkie, słone i kwaśne. Najpopularniejszą tajską potrawą jest Pad Thai. To smażony makaron z kurczakiem lub krewetkami, z dodatkiem jajka, kiełków i szczypiorku.

Tajlandia Czy warto

Mimo tego, że Tajlandia to najczęściej wybierany kierunek wśród turystów. Mówi się nawet, że jest nieco przereklamowana, to i tak warto odwiedzić ten kraj. Warto pojechać tam dla kuchni, dla uśmiechniętych i życzliwych ludzi, dla plaż i świetnej pogody, dla tajemniczych świątyń i bogatego życia nocnego w Bangkoku.

Co myślisz?

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Japonia – Praktyczny przewodnik i najważniejsze informacje

Indonezja – Praktyczny przewodnik i najważniejsze informacje