w

Chce jechećChce jecheć marzę o wyjezdziemarzę o wyjezdzie Byłem/amByłem/am

Malediwy – Praktyczny przewodnik i najważniejsze informacje

Malediwy dla turystów

Na Malediwy nie potrzebujemy mieć wizy, ale każdy, kto przyjeżdża na te rajskie wyspy, musi mieć wcześniej wykupione miejsce w hotelu, bilet powrotny oraz ważny paszport. Na Malediwach istnieje ryzyko zarażenia się tyfusem, cholerą oraz żółtaczką typu A, B i E, więc warto przed wyjazdem wybrać się do lekarza.

Malediwy Gdzie leżą

Malediwy są położone na Oceanie Indyjskim, to archipelag składający się z około 1190 małych wysepek, ale tylko 202 z nich są zamieszkane. Na Malediwach występuje klimat równikowy, bardzo wilgotny. Stolicą jest Male i jest to jedyne miasto w kraju. Najwyższy punkt kraju to tylko 2 metry nad poziomem morza. Na wyspach znajduje się ponad 70 kurortów przy pięknych plażach z palmami.

Malediwy Kiedy jechać

Najlepszym czasem, aby wybrać się na te rajskie wyspy jest zima, od grudnia do kwietnia. Jest to pora sucha, wtedy słońce świeci cały czas. Wyjazd w porze deszczowej jest tańszą opcją, ale istnieje ryzyko, że w ogóle nie uraczymy upragnionych promieni słonecznych.

Malediwy jak podróżować

Najważniejszym środkiem transportu na Malediwach są łodzie, niektóre wyspy są bardzo małe i spokojnie można obejść je na piechotę. Komunikacji typowo miejskiej uraczymy tylko w stolicy kraju. Komunikację między wyspami dla turystów oferują Maldivian Air Taxi.

Malediwy czy jest bezpiecznie

Malediwy to bezpieczny kraj. Miejscowi chętnie witają turystów. Jednak istnieją miejsca, gdzie turystom nie wolno wchodzić. Są to specjalne strefy, w których chronione są naturalne dobra Malediwów.

Malediwy co warto zwiedzić

Malediwy to małe wysepki, na których głównymi walorami jest przepiękna przyroda, tylko na jednej wyspie jest inaczej. Mowa o najmniejszej stolicy na świecie – Male. Warto się wybrać na spacer uliczkami miasta, zobaczyć meczet The Grand Friday Mosque, a wcześnie rano udać się na targ rybny. Malediwy to prawdziwy raj dla miłośników nurkowania, tamtejsze rafy koralowe są najpiękniejsze na całym świecie. Na wyspie Mudhdhoo znajduje się magiczna plaża, którą koniecznie trzeba się przespacerować, a nuż uda się zaobserwować na wybrzeżu niesamowite zjawisko świetlne.

Malediwy z czego słyną

Malediwy słyną z niebiańskich plaż, morza, które mieni się wszystkimi odcieniami błękitu. Bajecznych raf koralowych oraz bungalowów na palach ustawionych w wodzie. W kilku słowach – to prawdziwy raj na Ziemi.

Malediwy co warto kupić

Z pewnością warto kupić ręcznie wyrabiane tkaniny, ceramikę oraz biżuterię. Piękną pamiątką może być również mata wykonana z lokalnych roślin. Trzeba pamiętać, że są rzeczy, których absolutnie nie wolno wywozić z wysp. Są to między innymi muszle, przedmioty pochodzenia zwierzęcego czy też wyroby z koralu.

Malediwy co warto wiedzieć

Malediwy są państwem muzułmańskim, w związku z czym do kraju nie wolno wwozić alkoholu i wieprzowiny. W strojach kąpielowych można poruszać się tylko na wyznaczonych plażach oraz w kurortach turystycznych.

Malediwy co zjeść

Kuchnia na Malediwach jest wyjątkowo bogata, jej podstawę stanowią ryby, zwykle jest to tuńczyk. Potrawy zazwyczaj są przyprawiane cebulą, wiórkami kokosowymi, solą, surowym chili, curry i sokiem z cytryny. Najpopularniejszą potrawą na Malediwach jest garudhiya. To klarowana zupa na bazie tuńczyka.

Malediwy Czy warto

Malediwy to miejsce na Ziemi, do którego warto wybrać się choć raz w życiu. Tamtejsze plaże pokryte białym piaskiem są jednymi z piękniejszych na świecie. Bajkowe rafy koralowe, w których znaleźć można koniki morskie, rekiny rafowe i żółwie. Do tego ciepły klimat i święty spokój.

Co myślisz?

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Chiny – Praktyczny przewodnik i najważniejsze informacje