w

Chce jechećChce jecheć marzę o wyjezdziemarzę o wyjezdzie Byłem/amByłem/am

Korea Południowa – Praktyczny przewodnik i najważniejsze informacje

Korea Południowa dla turystów

Obywatele polscy nie potrzebują wizy do Korei Południowej w celach turystycznych na okres do 90 dni. W pozostałych przypadkach należy uzyskać wizę w placówce dyplomatycznej państwa. Urzędnik imigracyjny na lotnisku może pytać o cele podróży i okazanie biletu powrotnego.

Korea Południowa Gdzie leży

Republika Korei znajduje się w Azji Wschodniej, w południowej części Półwyspu Koreańskiego. Od północy graniczy z Koreą Północną. Po stronie wschodniej znajduje się Morze Japońskie, a od strony zachodniej Morze Żółte. Obszar kraju zajmują głównie góry i wyżyny.

Korea Południowa Kiedy jechać

Kraj najlepiej zwiedzać wiosną lub jesienią. Najpiękniejsze miesiące w Korei to kwiecień i listopad. Lepiej nie wybierać się tam od czerwca do września, bo trwa wówczas pora deszczowa i bywa, że kraj nawiedzają tajfuny.

Korea Południowa jak podróżować

Transport wewnątrz kraju jest bardzo dobrze zorganizowany. W Korei Południowej istnieje bogata sieć połączeń autobusowych, z wygodnymi i dużymi pojazdami, a także liczne połączenia kolejowe. W dużych miastach znajduje się nowoczesne i również bardzo wygodne metro, ale warto też rozważyć taksówki, które są całkiem tanie. Jeśli komuś zależy na czasie może też poruszać się samolotami. Niektóre połączenia kursują kilka razy dziennie.

Korea Południowa czy jest bezpiecznie

Korea uważa jest przez turystów za bardzo bezpieczny kraj. Zdarzają się nieliczne przypadki kradzieży i oszustw. Istnieją jednak dzielnice w dużych miastach, w których należy uważać. MSZ zaleca zachowanie ostrożności w związku z napięciami politycznymi i militarnymi jakie istnieją pomiędzy Koreą Południową i Koreą Północną.

Korea Południowa co warto zwiedzić

Do najsłynniejszych regionów turystycznych kraju należy część północna i południowo-wschodnia, a także wyspa Dzedzu-do z atrakcjami wypoczynkowymi. W stolicy kraju – Seulu – znajduje się wiele zabytków z XIV i XV wieku. Należą do nich pięć pałaców królewskich, bramy miejskie i piękne ogrody. Na północnych obrzeżach Seulu znajduje się najsłynniejszy park narodowy w kraju – Bukhansan, który posiada liczne szlaki piesze i punkty widokowe. W południowo-wschodniej części kraju trzeba koniecznie zobaczyć Kyogju z licznymi zabytkami. Popularnością cieszą się też nadmorskie uzdrowiska Haendae i Songdo.

Korea Południowa z czego słynie

Kraj należy do najlepiej rozwiniętych państw Azji i słynie z eksportu nowoczesnych technologii. To światowy lider w produkcji urządzeń elektronicznych. Państwo znane jest także z bogatej kultury, wielu zabytków i pięknych krajobrazów.

Korea Południowa co warto kupić

W Korei Południowej warto kupić dobrej jakości herbatę. Najpopularniejsze to daechu-cha i jujube. Turyści kupują też często żeń-szeń i wodorosty, które mają właściwości zdrowotne oraz kosmetyki. W kraju popularne są również wyroby z papieru Hanji. Można go znaleźć m.in. w lampach, parasolach, czy w ubraniach. Inne rzeczy z których słynie Korea to piękna ceramika oraz napój alkoholowy o nazwie soju, który powstaje z ryżu, pszenicy, albo jęczmienia.

Korea Południowa co warto wiedzieć

W kraju niestety można doświadczyć problemów komunikacyjnych, bo niewiele osób dobrze mówi po angielsku. Koreańczycy są chętni do pomocy i otwarci, ale poziom angielskiego nie jest najlepszy, nawet w hotelach i restauracjach (zwłaszcza poza Seulem). W wielu miejscach jest za to szeroki dostęp darmowego i szybkiego internetu.

Korea Południowa co zjeść

Potrawy koreańskie składają się głównie z ryżu i makaronu z dodatkiem warzyw, mięsa i soi. Narodowym daniem, które trzeba koniecznie spróbować jest kimchi. To pikantna potrawa, którą robi się zwykle z kiszonej kapusty pekińskiej. Warto też spróbować zupy, które są częstym elementem posiłku w Korei i potrawę jajangmyeon – makaron z czarną pastą sojową, kawałkami mięsa i warzyw. Popularnym deserem w kraju są ciastka ryżowe zwane tteok.

Korea Południowa Czy warto

Korea Południowa posiada cudowne krajobrazy, bogatą historię i tradycję, która liczy sobie pięć tysięcy lat, a wszystko to w tle super nowoczesnych miast, które tętnią życiem. To też idealne miejsce dla osób, które interesują się kulturą azjatycką i buddyzmem, a także dla miłośników gór, w których znajduje się wiele szlaków na piesze wędrówki z urokliwymi wioskami i świątyniami.

Co myślisz?

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Malezja – Praktyczny przewodnik i najważniejsze informacje

Nepal – Praktyczny przewodnik i najważniejsze informacje